Treća studijska poseta Triniti koledžu u Dablinu

Treća studijska poseta Triniti koledžu u Dablinu (19-21. septembar 2017.)

Nastavnici i saradnici sa četiri univerziteta iz Srbije boravili su u poseti Triniti koledžu u Dablinu u periodu od 19-21. septembra 2017. godine. Prezentovane su kompetencije bazirane na ishodima i njihova implementacija, edukacija u stomatologiji i kompetencije u farmaciji, kao i učenje zasnovano na iskustvu za farmaceute i fizioterapeute u Republici Irskoj. Prikazan je irski koledž za opštu praksu koji se bavi obukama i obrazovanjem na dodiplomskom i postdiplomskom nivou, akreditacijom specijalističkih programa obuke u opštoj praksi, ispitivanjem članstva u opštoj praksi, odnosima sa javnošću i promocijom kontinuiranog obrazovanja, profesionalnog razvoja i istraživanja. Učesnici projekta imali su priliku da posete odeljenje Medicinskog fakulteta Triniti koledža u Dablinu, kao i stomatološku kliniku.

Prvog dana studijske posete održani su sastanci radnih grupa u okviru projekta. Konzorcijumski sastanak je takođe održan tokom prvog dana studijske posete i na ovom sastanku učestvovali su predstavnici Univerziteta u Pečuju i Univerziteta u Sofiji.

Predavači i teme bili su:

1. Introduction to Structured Study Visit 3 – Prof. Martin Henman
  2. Pharmaceutical Society of Ireland-Role of the regulator – PSI
  3. Pharmacy (integrated) programme experiential learning – Asst. Prof. Theo Ryan
  4. Clinical Assessment and Quality Assurance
  5. Developing Teaching Competencies in Academic Staff – Dr Ciara O’Farrell
  6. Summary of the Dental Science – Prof. Derek Sullivan
  7. Irish College of General Practitioners – Ivana Pericin, ICGP Research Dept.; Dr Karena Hanley, National Director of GP Training; Aoife McBride, ICGP Professional Competence Scheme Dept.

Agenda studijske posete dostupna je na linku.

Spisak učesnika mozete pogledati ovde.