ReFEEHS studijska poseta 2, Univerzitet u Pečuju

Nastavnici i saradnici sa četiri univerziteta iz Srbije i sa Triniti Koledža u Dablinu boravili su u poseti Univerzitetu u Pečuju u periodu od 26-28. aprila 2017. godine. Prezentovani su modeli postdiplomskog obrazovanja zdravstvenih radnika, prakse u okviru dodiplomskog obrazovanja, akreditacije i načina finansiranja zdravstvenog sistema, u cilju sagledavanja značaja postignutih i planiranih aktivnosti i rezultata ReFEEHS projekta na zdravstveni sistem Mađarske. Učesnici projekta imali su priliku da posete Medi Skills Lab, edukativni centar u okviru Medicinskog fakulteta (Simulation Training Center of the Medical School of the University of Pécs), kao i stomatološku kliniku. Drugog dana studijske posete održani su sastanci radnih grupa u okviru projekta.

Predavači i teme bili su:

Agenda studijske posete sa kratkim izveštejem dostupna je na linku.

Lista učesnika dostupna je ovde.