Početak realizacije nastave iz zajedničkog izbornog predmeta Interprofesionalno obrazovanje – Univerzitet u Kragujevcu

U subotu, 2. decembra 2017. godine održana je prva radionica u okviru zajedničkog izbornog predmeta Interprofesionalno obrazovanje na Fakultetu medicinskih nauka Univerzitetu u Kragujevcu. Grupa studenata koju čine studenti sva četiri studijska programa: medicine, farmacije, stomatologije i sestrinstva razmatrali su studiju slučaja iz Akutnog koronarnog sindroma i zajednički predlagali plan pružanja zdravstvene usluge imajući u vidu najveću dobit za pacijenta. Veoma zainteresovano studenti su međusobno komunicirali, učili jedni od drugih, kao i sa drugima ukazujući na razumevanje i značaj svih zdravstvenih profesija. Moderatori radionice su bili zadovoljni aktivnošću studenata i konstatovali da svi zajedno željno isčekuju preostale dve radionice.