Održana radionica i sastanak radne grupe za iskustveno obrazovanje

U skladu sa predviđenim aktivnostima radne grupe za iskustveno obrazovanje, održan je sastanak sa učešćem predstavnika partnera iz EU. Centralna tema sastanka bila je diskusija u vezi sa dokumentima za obezbeđenje kvaliteta nastave u realnom radnom okruženju. Ovom prilikom detaljno su diskutovane Smernice za studente zdravstvenih nauka za realizaciju stručne prakse/kliničkog staža, i Smernice za mentore iz prakse. Pored toga, održana je i radionica posvećena metodologiji edukacije mentora iz prakse radi njihove pripreme za studente i realizaciju obrazovanja u realnom radnom. Radionicu je pripremila prof. dr CicelyRoche sa Trinity Koledža u Dablinu (prezentaciju mozete videti ovde), a radionicu su prisustvovale kolege iz prakse. Svoja iskustva u pogledu unapređenja kvaliteta obrazovanja u realnom radnom okruženju izneli su predstavnici Univerziteta u Pečuju (prezentaciju mozete pogledati ovde), Univerziteta u Lisabonu, Trinity koledža u Dablinu  (prezentaciju mozete videti ovde) i Medicinskog univerziteta u Sofiji.

Agenda skupa može se preuzeti ovde.

Listu učesnika možete pogledati ovde.

Galerija slika: